Švietimas, kuriuo galime didžiuotis: „Bebras“

Prie jau esamų 60 valstybių prisijungė Austrija, Šveicarija, Švedija ir Suomija. Jos išsivertė žaidybine metodika parengtas korteles 7–10 ir 10–13 metų mokiniams, o Jungtinė Karalystė (JK) neseniai adaptavo kortelių rinkinį ir platina tarp šalies mokyklų.

Taip neseniai spauda rašė apie mums žinomą projektą „Bebras“. 60 šalių ir skaičius toliau didėja. Be to, kitos šalys ima integruoti lietuvių produktą ir į savo švietimo programas. Didelė dalis iš jų laužo liežuvius ir mokosi būtent lietuvišką pavadinimą.

„Bebras“ – Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos instituto profesorės Valentinos Dagienės sukurtas informatinį mąstymą skatinantis projektas. Profesorė taikliai pastebi, kad mūsų mokyklose vis dar bijoma žaidimų, mokytojais per dažnai mano, kad tai nėra būdas mokytis.

„Bebras“, tuo tarpu, į mokyklas kaip tik atneša kitokias mokymosi formas. Žaidybine forma paremtos kortelės padeda mokytojams labai lengvai, vadovaujantis konkrečiomis sugalvotomis taisyklėmis ne tik mokyti informtinio mąstymo, bet ir dirbti grupėje.

„Žaisti ir kartu lavinti protą reikia ne tik vaikams, bet ir mokytojams“, – sako profesorė. Ji sugalvojo ne tik paprastų užduočių, bet ir sudėtingų algoritmų, kurie, jos nuomone, galėtų tapti laisvalaikiu verslo įmonėse ar laukiant gydytojo konsultacijos poliklinikoje: „Kartą padėjau kortelių vienoje gydymo įstaigoje. Paskui matau, kaip sėdi mama su vaiku, abu įsitraukę, mąsto. Taip gera širdyje pasidarė.“

WP_20171022_15_46_56_Pro_e.jpg

 

Pavyzdžiui, JAV konkursas vyksta nuo 2012-ųjų metų ir vien 2016-aisiais konkurse dalyvavo daugiau nei 40,000 moksleivių. Pasaulyje tokių moksleivių skaičiuojama apie 1,5 milijono, bet skaičius, akivaizdu, vis auga.

Ir ties tuo neketinama sustoti. Egzistuoja programėlės telefonams, projektą remia „Google“. Jie planuoja prisidėti kuriant bendrą technologinę platformą informatiniam mąstymui ugdyti, kurioje bus naudojamos „Bebro“ užduotys.

Daugiau apie projektą galite pasiskaityti lietuvių (www.bebras.lt) arba anglų (www.bebras.org) kalbomis. Antroji nuoroda jus taip pat nuves į didžiąją dalį „Bebro“ logotipų, nes paveikslėlis viršuje terodo dalelę jų.

Svarbiausia – kai kitą kartą jūsų paklaus apie tai, ką Lietuva sukūrė, o jūs mintyse vėl prisiminsite estus ir jų Skype, prisiminkite ir „Bebrą“. Arba – jei esate mokytojas – ieškosite įdomesnės medžiagos pamokai, nepamirškite, kad tikrai ne užsienio specialistai kuria geriausius dalykus.

Nes tikrai turime, kuo didžiuotis.

5-participations_0.png

O ką manote jūs?

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s