Knygelė „Pasakų namučiai“: Kaip, kas ir kodėl?

„Pasakų namučiai“ – unikalus projektas, kuriame rašytojai ir dailininkai susivienijo bendram tikslui – prisidėti prie onkologinėmis ligomis sergančių vaikų išgijimo. Kviečiu apie šį gražų projektą paskaityti daugiau:

Monikos Puzauskaitės iliustracija
Monikos Puzauskaitės iliustracija

Paramos ir labdaros fondas „Mamų unija“, besirūpinantis vėžiu sergančiais vaikais, pirmą kartą savo veiklos istorijoje pristato knygą „Pasakų namučiai“. Daugiau nei dvidešimt kūrybingų žmonių sutiko savanoriškai ir neatlygintinai parašyti bei iliustruoti pasakas, kad padėtų vėžiu sergantiems vaikams ir jų šeimoms.

„Pasakų namučiai“ – tai skirtingų pasakų autorių bei dailininkų knyga, kurioje skaitytojai ras net 21-ą iliustruotą pasaką. Visos lėšos, surinktos už parduotas knygeles, bus skriamos „Onkologine liga sergančio vaiko šeimos namučių“ (www.seimosnamuciai.lt) statybos pirmiesiems etapams.

Marijos Smirnovaitės iliustracija
Marijos Smirnovaitės iliustracija

Knygos „Pasakų namučiai“ sukūrimas patvirtino, kad padėti sunkiai sergantiems vaikams galima įvairiais būdais. „Pasakų autoriai ir iliustruotojai mažiesiems ligoniukams padovanojo savo gebėjimus ir kūrybą, neabejodami, kad Lietuvoje būtina pastatyti „Šeimos Namučius“, kuriuose vėžiu sergantys vaikai galėtų gydytis bei sveikti ne ligoninės aplinkoje kartu su visa savo šeima. Esame be galo dėkingi šiems talentingiems žmonėms, kad jie pasitikėjo mūsų idėja ir sutiko skleisti pagalbos silpnesniam žinią kartu“, – teigia paramos ir labdaros fondo „Mamų unija“ vadovė Eglė Mėlinauskienė.

Anot jos, labai svarbu siekiant didelių tikslų, ne tik prašyti finansinės paramos, bet įtraukti į veiklą žmones, kad jie dovanodami savo laiką ir talentą prisidėtų prie pagalbos tam, kam jos reikia labiausiai. „Tikime, kad knyga „Pasakų namučiai“ ne tik atliks savo tiesioginę misiją – padės sunkiai sergantiems vaikams, bet ir įkvėps kiekvieną iš mūsų rasti laiko ir būdų, kaip atjausti ir padėti silpnesniam, ypač sergančiam vaikui“.

Knygos kūrėjai džiaugiasi, galėję savo gebėjimus skirti kilniam tikslui. „Ne visi galime onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams padėti materialiai. Bet kiekvienas iš mūsų galime dovanoti tai, ką turime brangiausio ir, paradoksalu, nieko nekainuojančio: savo šilumą, savo gebėjimus“ – teigia teatro režisierė ir „A.K!art“ studijos įkūrėja Andra Kavaliauskaitė, parašiusi dvi pasakas knygai „Pasakų namučiai“.

Įsigyti knygą „Pasakų namučiai“ ir tokiu būdu prisidėti prie „Onkologine liga sergančio vaiko šeimos namučių“ statybos bus galima vasario 20-23 dienomis „Vilniaus knygų mugėje“, 4-oje vaikų salėje, paramos ir labdaros fondo „Mamų unija“ stende. Po mugės knygą bus galima įsigyti internetu, kitos pardavimo vietos bus patikslintos interneto svetainėje www.mamuunija.lt. Knygelės kaina – 30 lt.

Pasakų autoriai: Nijolė Kepenienė, Artur Širin, Justina Norkutė-Širin, Milda Matulevičiūtė, Urtė Uliūnė, Laura Ragaišytė, Benas Bėrantas, Vytautas Lukaševičius, Mindaugas Tendziagolskis, Inga Kliučininkė, Aistė Kameneckė, Unė Kaunaitė, Gerda Žemaitytė, Andra Kavaliauskaitė.

Pasakų iliustruotojai: Darija Čiuželytė, Gerda Žemaitytė, Artur Širin, Justina Norkutė-Širin, Laura Ragaišytė, Božena Gaidamovič, Monika Puzauskaitė, Rimvidas Stankevičius, Giedrė Bardzilauskė, Le-Za donski, Inga Kliučininkė, Marija Smirnovaitė.

Viršelio dailininkė: Marija Smirnovaitė

Knygą maketavo: Vilija Kvieskaitė

Kalbos redaktorė: Marija Stanionienė

Apie „Mamų uniją“:

Paramos ir labdaros fondas „Mamų unija“ įsteigtas Lietuvoje 2008 m. „Mamų unija“ globoja vėžiu sergančius Lietuvos vaikus, padeda jiems ir juos auginančioms šeimoms, sprendžia psichologines, gydymo ir reabilitacijos bei finansines problemas. „Mamų unija“ perka vaistus, slaugos priemones, medicininę įrangą, atnaujina palatas, rūpinasi ligonių laisvalaikiu ir švietimu, bendradarbiauja su medikais, formuoja tolerantišką visuomenės požiūrį į sergančius vėžiu vaikus ir juos auginančias šeimas, puoselėja pagalbos silpnesniam tradicijas Lietuvoje. Per penkerius veiklos metus fondas suteikė paramos už 1,2 mln. litų.

Apie „Šeimos namučius“:

„Šeimos Namučiai“ įsikurs maždaug 2 km spinduliu nuo Vaikų ligoninės onkohematologijos skyriaus Vilniuje (Santariškėse). Juose bus 8 kambariai, iš kurių vienas bus skirtas paliatyviai slaugai (kai medicina sergančiam vaikui padėti jau bejėgė). Kiekviena apsistojusi šeima turės po atskirą kambarį su visa būtiniausia įranga. Pastatas bus vieno aukšto, kad sunkiau judantys vaikai galėtų laisvai judėti patalpose, išeitų į lauką. Iš kiekvieno kambario numatomos terasos, pasibuvimui gryname ore. Kieme numatoma vaikų žaidimų aikštelė, sodas. Projektas planuojamas užbaigti 2018 m. Visa informacija ir galimybė paaukoti Šeimos namučiams – www.seimosnamuciai.lt

O ką manote jūs?

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s