Video-paskaita „LRT kultūros akademijoje“: „Trapi riba tarp „normalaus“ ir „nenormalaus“

LRT kulturos akademija

Mes per mažai kalbame apie psichines ligas. Bijome „nenormalaus“ etiketės, todėl nutylime, jei kažkas negerai. Dažniausiai bijome vien dėl to, nes nesuprantame, kaip ir kodėl psichinės ligos atsiranda, nesuprantame, kaip galime jas gydyti. Nors bemaž ketvirtadalis visuomenės bet kuriuo metu serga psichinėmis ligomis, vis dar apie jas nesimokome mokykloje, vis dar tikime šimtais ligas supančių mitų.

Kai man pasiūlė dėstyti paskaitą „LRT kultūros akademijoje“, nusprendžiau kalbėti būtent apie tai. Gal kažkada ateityje apie tai kalbėsimės ir mokykloje, pamažu suprasime, kas iš tiesų yra depresija, nerimo sutrikimai, šizofrenija, anoreksija, ir begalės kitų psichinių ligų, kuriomis neabejotinai serga bent keli iš mūsų pažįstamų… tik dažniausiai neišdrįsta pasakyti.

LRT Kultūros akademijoje psichologės Unės Kaunaitės paskaita “Trapi riba tarp “normalaus“ ir “nenormalaus“. Beveik ketvirtadalis visuomenės kenčia nuo lengvesnių ar sunkesnių psichikos sutrikimų, bet problemos dažniausiai ignoruojamos. Psichologė teigia, kad atskirties tarp taip vadinamų “normalių“ ir “nenormalių“ nėra ir metas suprasti, kad psichiniai sutrikimai yra ligos, o ne išsigalvojimai.

Laida buvo transliuojama per LRT Kultūros kanalą gruodžio 8d., ją pasižiūrėti galite ČIA.

1 mintis apie “Video-paskaita „LRT kultūros akademijoje“: „Trapi riba tarp „normalaus“ ir „nenormalaus“

  1. Vitoldas sakė:

    Laba diena,Une.Išklausiau Jūsų psichologinę paskaitą .Labai gerai,kad plačiai kalbate,bet priežastis ir sprendimo būdai ne tie.Pagarbiai,bioenergetikas Vitoldas

    Patinka

O ką manote jūs?

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s