„Sudie, rytojau“ išleista Brailio raštu

Kasmet Brailio raštu išleidžiamos vos kelios knygos. 2013-aisiais tokių buvo tik viena. Sunkiai apsakyčiau, kaip man smagu, jog aklieji šiemet skaitys būtent „Sudie, rytojau“! Ačiū tiems, kurie pasitikėjo ir pasirinko mano knygą.

Balsas.lt nuotrauka
Balsas.lt nuotrauka

Oficialus pranešimas spaudai:

Brailio raštu išleista U. Kaunaitės knyga „Sudie, rytojau“

Gaila, kad paaugliai nebetiki Kalėdų seneliu. Antraip akliesiems po Naujametine eglute jau galėtume padėti Unės Kaunaitės romaną „Sudie, rytojau“. Tai 2012 Metų knygos paaugliams rinkimuose dalyvavusi knyga.

Knygas Brailio raštu akliesiems ir silpnaregiams leidžianti VšĮ „Brailio knyga“ perdavė LAB (Lietuvos Aklųjų Bibliotekai) U. Kaunaitės knygą „Sudie, rytojau“. Knygą sudaro trys Brailio knygos.

Išleistas knygas „Brailio knyga“ dovanoja Lietuvos Aklųjų Bibliotekai bei Vilniaus ir Kauno aklųjų ir silpnaregių ugdymo centrams. Per LAB padalinius knygos tampa pasiekiamos akliesiems visoje Lietuvoje.

Už išleistą knygą esame dėkingi ORLEN Lietuva, AB už supratingą, geranorišką požiūrį į knygų leidybą Brailio raštu.

Lietuvoje yra apie 7 tūkst. regėjimo negalią turinčių žmonių. Jie mielai klausosi knygų įrašų, tačiau raštingumui vystyti yra būtina skaityti pačiam. Brailio raštu leidžiamos knygos yra keletą kartų didesnės už įprastas.

Lui Brailio (Louis Braille) 1829 metais Paryžiaus Aklųjų institute sukurto rašto „raides“ sudaro šeši taškai, išdėstyti po tris dviejuose stulpeliuose. Siekiant suformuoti rašmenį, taškai yra pažymimi tam tikrose vietose. Aklieji skaito čiuopdami pirštais, rašo įspausdami specialiu rašikliu – grifeliu ar aklųjų rašomąja mašinėle specialiame popieriuje.

20-ojo amžiaus pradžioje knygos aklųjų raštu užsienio kalbomis buvo pradėtos vežti į Lietuvą. Lietuvių kalbai Brailio abėcėlę pritaikė Pranas Daunys, remdamasis latvių, vokiečių bei kitų lotynų abėcėlės kalbų abėcėlėmis. Pirmoji lietuviška knyga Brailio raštu buvo išleista 1928 metais.

1 mintis apie “„Sudie, rytojau“ išleista Brailio raštu

  1. Atgalinė nuoroda: Sudie, rytojau | Unė Kaunaitė

O ką manote jūs?

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s